ranní úvaha psaná večer

5. dubna 2016 v 20:50 | Lucretia
Zákon o zachování velikosti citu v jeho bytu
nefunguje už pár let.

Dneska byl fajn den. A tak jsem nějak chytla potřebu něco napsat i když to zase bude o ničem. Ráno jsem se vzbudila o hodinu dřív než jsem měla nastavený budík, uvařila jsem si kafe, šla si ho vypít na terasu a vychutnávala si slunce šplhající se na oblohu. Byl to takový pěkný pocit. Připomnělo mi to létní prázdniny kdy mě netlačil čas a nemusela jsem většinou nic krom občasných brigád. Dovedlo mě to k myšlence jak super se mají lidi, co jsou pány vlastního času. Tím myslím, že nemají určitou dobu kdy musí jít do práce a škol. Přemýšlela jsem, jak něčeho takového dosáhnout. Když si doopravdy reálně představím, že bych po zbytek života musela pracovat pod někým dodržovat striktně nějaké pravidla a časy příchodu a odchodu tak je mi to trochu proti srsti.

V létě jsem měla super brigádu. Jakou a kde říkat nebudu, ale pracovní dobu jsem si stanovovala sama. Většinou jsem chodila tak na 7-8 když se mi chtělo tak i na 6. Odcházela jsem klidně v jednu, o půl druhé nebo ve tři. Když jsem měla jednou jó velkou kocovinku tak jsem ani nedošla. Placená jsem byla totiž od toho, kolik jsem toho udělala. Neříkám že to byly nějaký velký prachy ale kdybych o prázdninách neměla tolik kocovin a nechtěla si odpoledne tak moc užívat počasíčka tak bych ty velký prachy mít mohla. :D Ale s tím, co jsem si vydělala jsem byla spokojená protože to bylo čistě v mých rukách.

Podobnou možnost moc lidí nenabízí protože ve většině prací něco takového není možné. Ale pokud mi nevyjde můj velkolepý plán se na léto uklidit do Anglie, určitě bych ráda šla pracovat zase tam.

Taky jsem si uvědomila, že spousta mých oblíbených youtuberů žije takový život snů. Chodí jim peníze za to, že dělají co je baví. Takový plán u mě ale bohužel zatím možný není, protože neumím mluvit před kamerou, nemám kameru a chybí mi nápad. Takže čus youtube-money.

No mimo moje ranní úvahy jsem dneska měla podezřele klidnou náladu. Poslední dobou jsem byla spíše depresivní a negativní. Asi za to může to sluníčko, možná úpal. Dneska mám i poněkud nostalgickou náladu. Než jsem stihla opustit venkovní pozemky školy viděla jsem asi čtvery oblizující se páry lidí. Trochu mi zůstával stát rozum nad tím, jací rozdílní lidé jsou schopni dát se dohromady. Mezi lidmi vyměnujícíma si DNA byl i můj taktrochucrush. Ale shit happens a jak dnes řekla Jorga 'Srdci neporučíš' a on mu asi fakt nemohl poručit no. Jinak si tu kombinaci neumím vysvětlit.
V tom jsem si nějak vzpomněla na tuhle písničku a poslouchám ji skoro celý den. Nevím proč.

Taky jsem měla děsně děsný sen. Znáte seriál Shameless? No tak v mém snu jsem jela autobusem, byla jsem těhotná a vůbec mi to nevadilo. Byla jsem děsnej sluníčkář, nežádala jsem lidi o místo na sezení a prostě jsem s tím břuchem stála v autobuse, usmívala se na svět a držela si břuch. Byla tam i Debbie ze seriálu která mě přesvědčila, že si dítě musím nechat. Po probuzení to byla samozřejmě noční můra. Nechápu, jak jsem mohla být tak nadšená z toho že jsem těhotná. Ve snáři jsem nic přímo k těhotenství nenašla jen to, že co se lidem zdá v tento den se nemá brát moc vážně. Což mě trochu uklidnilo. Zároveň mi to ale připomnělo mojí do nebe volající samotu. Smutné.

Furt mě něco ruší od dopsání téhle výlevky. Zrovna jsem si platila lístky na festival JamRock. O bože to bude víkend. Těším se hlavně kvůli Vypsané fixe, Dymytry, Wohnoutech a Třem sestrám. Uvidíme jak přežiju svůj první festival. Musím sehnat stan tyvole. No už nějak nemám co říct z toho nadšení jsem všechno zapomněla. Tak čus.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rohan Rohan | Web | 5. dubna 2016 v 21:22 | Reagovat

S tím volným časem to mám úplně stejně. Mně ta představa není "trochu proti srsti", ale šíleně moc moc proti srsti. Pořád si říkám.. jo, až dodělám školu, nebude se po mně chtít, abych dělala to, co mi někdo řekne. Ale ona to není pravda. Budu muset něco vymyslet, neboť být celý život něčím podřízeným opravdu není to, po čem toužím. Musím napsat nějaký bestseller a pak budu mít do konce života dost peněz :D.

Já si odmítám připustit, že se do Anglie neuklidíme, tudíž jsem ještě jaksi nepřemýšlela, co bych dělala tu. Nejspíš bych si taky chtěla něco najít. Nicméně bych to musela brát trochu zodpovědněji než doposud, hm.

No moment. Proč o tvém taktrochucrushovi jako nic nevím? Si děláš srandu ne :DD. Koukej mi to říct.

Ten odstavec o snu mě strašně pobavil. Vůbec si nedovedu představit dokonce ani snovou sebe, jak jsem RÁDA, že jsem těhotná. Fakt ne.

Na festival a stanování držím palce. Teď jsem na to koukala na internet a tyjo, to je v Žamberku? Dvacet minut autem od naší chaty :D. Roztomilé.

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 18. dubna 2016 v 10:07 | Reagovat

S tou prací to mám podobně. Respektive úvahy, co si popsala se mi honí v hlavě dnes a denně. Mám tolik nápadů, co bych chtěla dělat, ale ať už být profi blogerka nebo youtuberka, stále nevidím v našem malém státečku naději se tím uživit. :(

Vlastně cokoli mě baví a dělám ráda, tak v USA za to lidé berou balík - když mají štěstí, ale v Čechách je to boj o holé přežití...

Přeji ať ti vyjde Anglie - i během pár dní či týdnů si můžeš udělat užitečné kontakty ;)

Z tvého snu bych osobně měla asi infarkt... Nejsem zrovna mateřský typ :D Naštěstí se mi ale zdají různé fantasy blbiny, že mám někdy pocit,že mé sny jsou díly jednoho velkého dobrodružství :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama